Külalislina Coco-N Scandinavia Versal

Ma täna alustan jälle hunniku piltidega ja pärast saate ka lugeda mis see täpsemalt on. See lina on lihtsalt nii ilus, et ma ei suutnud viisakalt paari üksikut pilti ainult välja valida ja peate paljuga leppima 😀

Neile, kes mind Instagrammis jälgivad pole üllatus, et mul oli vahepeal imeline lina külas. Selline lina, mis paneb riideid vahetama ja huuli värvima, et pildile saada. No nii ilus ja tõeliselt glamuurse välimusega oli.

Külas käis vene high end brändi Coco-N Babywearing Fashion rõngaslina. Just selliseid linasid, sellise blendi, värvide ja mustriga on tehtud ainult kaks tükki. Lina bibliograafiline link on siin.

Coco-N Scandinavia Versal on toekas (gsm 340) ja eksklusiivse koostisega lina –  35% ELS cotton, 35% milk, 30% viscose. ELS puuvill on eriti pikka kiuga puuvill, viskoos on võrdlemisi levinud tselluloosikiud (st ta on tehtud puidust) ja kasutatakse palju ka tavakaubanduses ja kiirmoes. See keskmine piim, ongi sellest samast joodavast piimast (piimaproteiinist ehk kaseiinist) tehtud kiud. Tehnoloogia ise on juba päris vana ja eelmise sajandi keskel oli piimakiul ka oma kõrghetk, kuid tänapäeval on tegamist siiski eksklusiivse lõngaga – tootmine ei ole liialt odav ja arvestades piimakarja kasvatust, siis pole tegemist ka liialt keskkonnasõbraliku kiuga. Kel huvi, siis siin saab piimalõngast ja selle ajaloost, valmistamisest pikemalt lugeda. Piim kangana on läikiv, siidine ja tugev, ka antibakteriaalsete omadustega.

Läikiv, siidine ja tugev oli ka see lina. Lina tuli minu juurde põhimõtteliselt uuena, omanik ei ole jõudnud seda liialt palju kanda, aga kangas oli ilusasti langev ja voolav, kuigi kange ja pingutamine nõudis jõudu. Piltidel on näha, et see lina oli reaalselt kuldse läikega, nagu kuldne foolium (kuigi seda oli väga raske täies ilus pildile saada). Punane ja kuldne koos andisd niiiiiiii, nagu niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ilusa lina, et kõik need päevad käisin ja imetlesin seda niisama 😀 See on just see lina, et kui peaks kunagi lapsi kandes, kuhugi õhtukleiti nõudvale üritusele minema, siis see oleks ideaalne aksessuaar sinna juurde. Ja kleit võib selle võrra lihtsam olla (või siis mitte) – tõeliselt glamuurne lina.

Muster, Scandinavia, on detailirohke, seal peitub nii karusid, hunte, rebaseid, puid ja päikeseid, ning isegi üks eesti juustu türukut meenutav neiu on seal sees – muinasjutumets, kui nüüd lühidalt öelda. Muster on ka võrdlemisi reljeefne ja tundub haakuv, tavalise pika linana (mitte rõngaslinana) võiksid erinevad kihid hästi omavahel haakuda.

Mul rõngaslinga on selline love-hate suhe. Mulle meeldib, et mu oma sall õmblusteta rõngaslinana on alati kasutusvalmis, kõige kiirem viis, et laps kiirelt külge siduda ja kiirelt see viimane kahte kätt nõudev tegevus ära teha. Aga rõngaslina kasutamine ei ole nii lihtne kui pealtnäha paistab – mul teooria on selge, aga ikkagi pooltel kordadel lõpetavad rõngad vale koha peal ja pinge on ebaühtlane ja laps vale nurga all ja kogu kupatust üle viie minuti kasutada ei taha… Kui hästi välja tuleb on super!

Kui nüüd lina juures miinuseid otsida, siis see äärmiselt silmapaistev välimus ei ole päris igaühele – seda lina peab välja kandma ja tagasihoidlikumale inimesele see ei sobi. Mitte, et mul nüüd edevusest puudust oleks…

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s